Wydarzenia 2016

Działo się latem.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu przy ul. Ugory 18/20 nie mogli narzekać tego lata na nudę. Już 01.06.2016 wyjechali do Klubu Ogrody – Nowy Świat (ZDDP Filia nr 2) na imprezę integracyjną seniorów „Na deskach Brodway’u”, gdzie nasi artyści prezentowali występ „Z miłością przez życie”

Działalność Domu pracownicy i przedstawiciele mieszkańców prezentowali w Parku Wilsona na Festiwalu Aktywnych Społeczności Lokalnych w dniu 08.06.2016
Czerwiec to także imprezy integracyjne z naszymi przyjaciółmi m.in. zawody sportowe w ogrodzie DPS z uczniami SP im. Króla Dawida oraz wolontariuszami STC, impreza integracyjna z CREO oraz sponsorem – firmą Franklin (efektem tego spotkania był ukwiecony i udekorowany taras przy terapii zajęciowej), warsztaty kulinarne oraz akcja „Kwiatek dla Seniora” zrealizowane wspólnie z Mobilnym Domem Kultury Wilczak oraz imprezy wyjazdowe w tym wyjazd do ODK „Orbita” na Międzydomowy Turniej Boccia organizowany przez Klub Winogrady (ZDDP Filia nr 5), wyjazd do Prywatnego Gimnazjum nr 1 do Biedruska na Święto Szkoły czy też wycieczka autokarowa do Budziszewic (przejazd bryczkami, grill, poczęstunek kawowy, zabawa przy muzyce na żywo i inne).

Okres wakacyjny to wyjazdy na Stary Rynek. do Ogrodu Botanicznego zy też zwyczajnie – na lody i spacer. Na zakończenie wakacji przedstawiciele naszego DPS wzięli udział w XIV Festyn Integracyjny „Barierom stop” w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach.

Jesień

W sobotę 1 października 2016 r. odbyła się a Domu na Ugorach – III Biesiada Rodzinna w Stylu Harcerskim z wolontariuszami STC i harcerzami Royal Rangers – Szczep 16 i 43. Okazją do imprezy był z jednej strony Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, z drugiej natomiast stworzenie okazji do spotkania z rodzinami w swobodnej, harcerskiej atmosferze. Kilkadziesiąt osób spotkało sie w znakomitych nastrojach w świetlicy DPS.

W dniu 28.09.2016 odbyła się w naszym Domu prelekcja dyplomowanego protetyka słuchu, p. Andrzeja Kwiatkowskiego z firmy Audiosłuch: „Niedosłuch – nie boli, ale w życiu przeszkadza”.

Dla mieszkańców Domu wystąpili uczniowie Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza przy ul. Solnej z koncertem „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Jesień pokazała także, że w mieszkańcach naszego Domu drzemią duże możliwości artystyczne. Najlepszym dowodem na to jest przedstawienie „Żałosna historia Firlika” w wykonaniu Teatru z Kulturką z DPS Ugory. Premiera odbyła sie 5 października 2016 r. W listopadzie natomiast nasi mieszkańcy i uczniowie ze szkoły w Biedrusku wystawili wspólne przedstawienie z okazji Święta Niepodległości.

 

Zdjęcia z wydarzeń można znaleźć TU

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności.