WOLONTARIUSZE i PRZYJACIELE

Jest nam bardzo miło, że Dom Pomocy Społecznej przy ul. Ugory jest wspierany przez dobrych ludzi, wolontariuszy, przyjaciół… Wspólnie organizowanych jest wiele spotkań, akcji charytatywnych na rzecz Domu i jego Mieszkańców.

* 7 i 21 maja malowaliśmy wspólnie płot. Dom zakupił farby, pędzle i inne akcesoria do malowania, a nasi sąsiedzi mieszkający w blokach na Wilczaku malowali z zaangażowaniem płot od ul. ugory. Inicjatywa wolontariuszy była wspomagana przez pracowników Dom. Mobilny Dom Kultury Wilczak to projekt, w ramach którego mieszkańcy chcą zmieniać przestrzeń, prowadzić warsztaty, szukać rozwiązań budujących więzi miedzy mieszkańcami naszego „fyrtla”. Jesteśmy jak najbardziej za!

* 17 maja gościliśmy uczniów z ZSS 102, którzy zainicjowali akcję „Podziel się chlebem”, a więc przybyli z upieczonym chlebkiem i zakwasem do dalszych wypieków. Zobowiązaliśmy się także wykonać zadanie, przekazać nasze ciasto wraz z przepisem i zaczynem chlebowym w kolejne zaprzyjaźnione ręce.

* 10 czerwca odbyła się impreza integracyjna ph. „Piękny taras” ze Stowarzyszeniem CREO oraz z Wolontariuszami z firmy Franklin Templeton Investments Poland. Najważniejszym celem było odnowienie, urządzenie i ukwiecenie jednego z ulubionych tarasów Domu, miejsca spotkań Seniorów w letnie upalne dni. Inicjatywę zwieńczył wspólny grill oraz spacery w celu bliższego poznania się Wolontariuszy i Mieszkańców. Serdecznie dziękujemy 🙂

* 11 czerwca miały miejsce jednocześnie aż dwa wydarzenia. Pierwszym z nich była sąsiedzka akcja kupowania „Kwiatka dla Seniora” zorganizowana przez Mobilny Dom Kultury Wilczak. Piknik połączono z międzypokoleniowymi warsztatami kulinarnymi oraz zdrowotnymi (badania diagnostyczne, porady dietetyczne).
Inna kilkunastoosobowa grupa Seniorów pojechała w tym dniu z rewizytą do Prywatnej Szkoły nr1
w Biedrusku na doroczne Święto Szkoły. Tym razem boisko zamieniło się w najróżniejsze regiony Polski. Seniorzy z DPS Ugory reprezentowali na swoim stoisku Wielkopolskę. Była więc makieta z gwarą poznańską, pyry z gzikiem, smalec i szneki z glancem. Dziękujemy za zaproszenie i miłe przywitanie 🙂

* By nieco przyspieszyć lato, 14 czerwca wspólnie z Wolontariuszami z STC, zorganizowano w DPS Ugory spotkanie, na którym serwowano każdemu Seniorowi kawę z ekspresu ze spienionym mlekiem i ogromne porcje wielosmakowych lodów. Było słodko, smacznie, wesoło i gwarno – jak w prawdziwej kawiarni!

* 15 czerwca w ramach projektu „Wielkopolska Wiara” instruktorzy ze Stowarzyszenia CREO poprowadzili w DPS Ugory wspaniałe warsztaty plastyczne dla Seniorów i uczniów z Zespołu Szkół Odzieżowych im. W. Reymonta z Poznania. Efektem wspólnej pracy były barwne gwiazdy i kule z papieru. Dziękujemy 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności.