Styczeń 2016

Świeta, święta i poświętach …

SP 45

Czas bożonarodzeniowy powoli dobiega końca. Jak co roku, w DPS w Poznaniu przy ul. Ugory 18/20 zorganizowano wiele miłych, serdecznych spotkań dla Mieszkańców, W dniu 22.12.2015 r. podczas uroczystego spotkania z dyrekcją Domu mieszkańcy wystawili przygotowane przez siebie przedstawienie Jasełek, a następnie otrzymali paczki świąteczne. W samą Wigilię do wspólnego stołu zasiedli wspólnie z dyrekcją, kapelanem i pracownikami Domu.

Wigilia 2015 (1)

Było uroczyście, świątecznie, pięknie … Dobre życzenia krążyły wokół każdego z uczestników Wigilii. Przede wszystkim zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia.

Jednak okres świąteczno – noworoczny rozpoczął się właściwie z początkiem grudnia. W każdym tygodniu licznie odwiedzali nas pamiętający goście – mali i nieco starsi: śpiewali, tańczyli, obdarowywali upominkami, wystawiali jasełka – umilali czas i zawsze zostawiali „kawałek serca” i dużo uśmiechów. Była też wspólna praca przy wykonywaniu kartek świątecznych, dekorowaniu bombek, ubieraniu choinek, tworzeniu skrzydeł dla aniołów do przedstawienia…

Wolontariat - p. Butrymowicz.

Odwiedzili nas m.in. uczniowie i nauczyciela z poznańskich szkół: Zespołu Szkół Specjalnych nr 102, Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego z ul. Warzywnej, Szkoły Podstawowej nr 45, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 64, Społecznej Szkoły nr 2, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 15 „Łejery” oraz spoza Poznania: Szkoły Podstawowej z Jerzykowa, Prywatnego Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej nr 1 z Biedruska, Przedszkola nr 6 „Swarzędzkie Pszczółki”. Byli też – jak co roku studenci Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu z p. Grażyną Butrymowicz.

 Zespół BEL CANTO (1)

Świąteczny i noworoczny okres umiliły mieszkańcom także zespoły muzyczne i chóry: zespół „Olszyna” ze Swarzędza, pani Jagoda Podleśna „Jagienka” i jej goście, zespół „Bel Canto” z Poznania, Chór „Canticorum” z Poznania oraz Chór Towarzystwa Św. Cecylii z Połajewa.

 Zespół OLSZYNA ze Swarzędza

Dzieci i młodzież nie zapomnieli o osobach starszych i kombatantach przebywających w naszym Domu.

STYCZEŃ 2016 041

Dziękujemy za pamięć i wszelkie życzenia świąteczne i noworoczne, które otrzymaliśmy osobiście, listownie, w postaci pięknych, często własnoręcznie wykonanych kartek (m.in. od Przedszkola nr 16 „Pszczółki” z Poznania, Szkoły Podstawowej nr 23 z Poznania, Szkoły Podstawowej nr 1 z Trzemeszna, Domu Kultury z Łubowa) jak i drogą elektroniczną.

STYCZEŃ 2016

Życzymy wszystkim Szczęśliwego 2016 Roku!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności.