Podsumowanie lata na Ugorach

Kalendarzowe lato już za nami. Nadszedł październik – pogoda za oknami zmienna, liście mienią się różnymi kolorami, rankiem snują się nad Wartą mgły… Może to dobry czas by wspomnieć to co działo się latem. A trochę się działo.

Ważną i wartą wspomnienia w aspekcie integracyjnym i aktywizującym jest współpraca z organizacją pozarządową Serve the City – Poznań. Kilkukrotne spotkania w okresie letnim to nie tylko okazja do grillowania i biesiadowania na świeżym powietrzu, ale tez możliwość zaangażowania mieszkańców bezpośrednio w akcje Serve the City na zasadzie wolontariatu.

W ramach działań DPS i Fundacji Rozwoju „Motylarnia” mieszkańcy naszego Domu spotykali się z dziećmi, a takie spotkania to zawsze okazja do radości, wspólnych działań, rozmów. Hasło cyklu spotkań dzieci z Motylarni z naszymi seniorami to „Rozwój trwa przez całe życie”

Mieszkańcy mieli możliwość odwiedzenia latem innym domów pomocy społecznej i uczestniczyć w imprezach plenerowych – w poznańskim domach pomocy, ale też w imprezach poza Poznaniem m.in. w Łężeczkach, w Lisówkach – festyn „Barierom Stop”, czy też na zakończenie lata w DPS we Wrześni.

Lato, lato i po lecie. Oby kolejne było równie udane, pełne radości, spotkań i słońca!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności.