Mieszkanie chronione przy Domu Pomocy Społecznej

W dniu 16 lipca 2015 r. odbyło się uroczyste oddanie do użytku mieszkania chronionego dla seniorów. Zostało ono utworzone jako część organizacyjna Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu przy ul. Ugory 18/20

Realizacja projektu nastąpiła ze wsparciem finansowym z Banku Gospodarstwa Krajowego ze środków Funduszu Dopłat, w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego.

Mieszkanie chronione składa się z 4 pokoi mieszkalnych, kuchni z jadalnią, łazienki i toalety. Jest w pełni dostosowane do osób niepełnosprawnych – możliwy jest wjazd windą dla niepełnosprawnych, a wymiary pomieszczeń umożliwiają wykonanie manewru wózkiem inwalidzkim w miejscach zmiany kierunku ruchu.

 

Wyposażenie pomieszczeń i pokoi mieszkalnych uwzględnia podstawowe potrzeby i możliwości osób skierowanych. Jest ono przygotowane dla czterech, bądź w przypadku małżeństwa pięciu osób. W uroczystym otwarciu mieszkania wzięła udział pani Agnieszka Pachciarz – Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, pani Halina Owsianna – radna Miasta Poznania, pan Włodzimierz Kałek – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu, dyrektorzy i pracownicy miejskich domów pomocy społecznej, pracownicy MOPR oraz seniorzy z naszego Domu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności.