Krzyż Światowych Dni Młodzieży w naszym Domu

krzyżZ inicjatywy Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej oraz naszego kapelana księdza Grzegorza Szafraniaka będzie gościć w Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu przy ul. Ugory 18/20 Krzyż Światowych Dni Młodzieży, który począwszy od Wielkiego Poniedziałki 14 kwietnia  2013 r. będzie przez trzy tygodnie peregrynował po dekanatach Archidiecezji Poznańskiej.

Światowe Dni Młodzieży to spotkanie młodych ludzi z całego świata odbywające się co da trzy lata w wybranym mieście, w którym młodzież wraz z duszpasterzami, katechetami, biskupami i papieżem gromadzi się na wspólnej modlitwie.

Ostatnie Spotkanie Młodych odbywało się w Rio De Janeiro w 2013 r. natomiast kolejne odbędzie się w 2016r. w Krakowie.

Spotkaniom towarzyszą dwa szczególne znaki podarowane przez Jana Pawła II, którymi są Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej. Znaki te krążą po świecie, gromadząc na modlitwie wiele osób każdego dnia.

Właśnie ten Krzyż będziemy mieli zaszczyt gościć już w kwietniu bieżącego roku.
Zostanie on odebrany w Watykanie z rąk Papieża Franciszka przez grupę reprezentantów Polskiej Młodzieży w Niedzielę Palmową 13 kwietnia, a następnie przewieziony do Poznania, gdzie rozpocznie swoją pielgrzymkę od Wieczornej Mszy w Katedrze w Wielki Poniedziałek, czyli 14 kwietnia.
W Wielką Środę 16 kwietnia 2014 r. w godzinach od 17.30 do 18.30 będzie możliwość wspólnej modlitwy przy Krzyżu w naszym Domu. Mieszkańców, rodziny, bliskich i wszystkich chętnych zapraszamy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności.