Jesień na Ugorach

JESIEŃ NA UGORACH

Żegnamy lato/witamy jesień…

W dobrych nastrojach Mieszkańcy rozstawali się z latem i witali jesień podczas imprez gościnnych w innych Domach Pomocy Społecznej. Pod hasłem „Żegnaj lato na rok” Seniorzy bawili się pod słonecznym niebem w DPS Konarskiego, gdzie wyśpiewali przygotowaną specjalnie na tę okazję piosenkę „Bo mnie jest szkoda lata…”.

Były też zabawy i festyny: w DPS Wrześni, w DPS Bukowska z czerwonymi koralami oraz w DPS Lisówki z turniejem sportowym i hasłem przewodnim „Barierom stop”.

Biesiada w parku!

Jesień przywitała nas piękną słoneczną pogodą i kolorowymi liśćmi opadającymi z drzew. Seniorzy DPS Ugory licznie korzystali ze słońca, spacerów i przygotowanych specjalnie dla nich propozycji kulturalnych i rekreacyjnych.

17 września w Parku DPS Ugory odbyła się Biesiada Seniorów połączona z projektem wolontaryjnym Orange Day. Były słodkości, grill, tańce, konkurencje sportowe z nagrodami i dużo dobrej energii płynącej od wolontariuszy. Za czas spędzony z nami oraz wszelką pomoc – serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia z wydarzenia TUTAJ

Wycieczka autokarowa

W przedostatni dzień września, dwudziestu Mieszkańców DPS Ugory, wyruszyło autokarem w daleką podróż. Celem była posiadłość agroturystyczna, położona pośród pól i lasów – „Gościniec” w Paproci. Na miejscu atrakcji nie brakowało! Były m.in. przejażdżki bryczką oraz zwiedzanie Mini Zoo, w którym podziwiać było można: daniele, lamy, zebry, bydło stepowe, bawoły, kuce, osiołki
i wiele innych zwierząt i ptaków.

 Zdjęcia z wypadu TUTAJ

Dzień Seniora

Z okazji Dnia Seniora 13 października w świetlicy DPS Ugory odbył się koncert współorganizowany
z CARITAS poznańskim. Wystąpił zespół KUSZA – Kultura i SZAcuneczek. W koncercie uczestniczyli zaproszeni mieszkańcy z poznańskich domów pomocy społecznej oraz goście z panią Magdaleną Pietrusik – Adamską dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania na czele. Spotkanie zakończyła wspólna kawa i słodki poczęstunek.

Tydzień później, również z okazji Dnia Seniora, pięcioosobowa grupa mieszkańców Domu wraz z opiekunem uczestniczyła w zabawie w DPS przy ul. Bukowskiej w Poznaniu.

 Zdjęcia z naszych imprez i wydarzeń znajdą Państwo w galerii

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności.