Działo się w DPS Ugory

W Domu życie kulturalne toczy się pełną parą. Wiosenne występy dzieci z przedszkola Wesoły Domek z Poznania oraz Przedszkola nr 16 Pszczółki z Poznania odbyły w dniu 03.03.2017 r. Odwiedzili nas też uczniowie z Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu – przywożąc słodkie wypieki i upominki dla mieszkańców – którzy wystąpili z prezentacją muzyczną. Natomiast pod koniec marca na „Wiosenne śniadanie” przyjechali uczniowie z Gimnazjum Sióstr Urszulanek. Nie obyło się bez degustacji kanapek i babeczek oraz spacerów indywidualnych po naszym parku. Kwiecień rozpoczęliśmy wspólnym spacerem nad Wartę (głównie Mieszkańcy na wózkach) z wolontariuszami z Prywatnej Szkoły w Biedrusku. Integracja międzypokoleniowa trwa zatem w najlepsze.

Przybiera także poważniejsze formy, nie tylko rekreacyjno – rozrywkowe np. warsztaty EKO-jajko przeprowadzone przez słuchaczy z Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Poznaniu wchodzącego w skład Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 z udziałem wolontariuszy-uczniów ze SP 87 z Antoninka. 24.04.2017 odbędzie się Gala wieńcząca projekt socjalny „Integracja Międzypokoleniowa” .

Odwiedzali nas też seniorzy ze środowiska – w dniu 15.03.2017 r. wystąpił zespół „Słoneczna Przystań” z Dziennego Domu Pomocy przy ul. Racjonalizatorów, a na początku kwietnia odbył się koncert chóru Senioritki z Gminnego Ośrodka Kultury w Kórniku, z akordeonem

Z okazji Dnia Kobiet nasza terapia zorganizowała „Dzień Piękności Seniority” – malowanie paznokci, stylizacje, sesja fotograficzna naszych mieszkanek, a z okazji nadejścia wiosny w dniu 21.03.2017 -spacer nad Wartę i topienie Marzanny.

16 kwietnia 2017 rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy uroczystym śniadaniem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności.