Bo „w marcu, jak w garncu”

Za oknem zmienna i dynamiczna aura. W DPS przy ul. Ugory, jak w pogodzie, wiele się działo!
Wspólnie z zaprzyjaźnionymi senioralnymi zespołami: Olszyną ze Swarzędza wraz z Jagodą Podleśną oraz Bel Canto z Klubu Seniora „Złota Jesień” z Poznania, przez cały tydzień świętowaliśmy Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. W „kawiarnianej” atmosferze było niezwykle muzycznie i słodko. Wszystkie kobiety, w dniu ich święta, zostały obdarowane przez pana dyrektora pięknym tulipanem.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru wystąpili u nas młodsi artyści: radośnie śpiewające i pięknie tańczące dzieci z przedszkola Wesoły Domek z Poznania, uczniowie ze szkoły Podstawowej nr 60 z Poznania oraz uczniowie z Prywatnego Gimnazjum nr 1 z Biedruska. Ci ostatni, w profesjonalnych strojach teatralnych, wystawili „Zemstę” Fredry. Kolejne spotkanie z cyklu „Śladami marzeń”, tym razem z podróżniczką Jaśminą Labus, przybliżyło życie i obyczaje Filipin. To kraj, o którym jest szczególnie głośno w mediach przed Wielkanocą, gdyż odbywa się tam jedna z największych i najbardziej spektakularnych procesji Drogi Krzyżowej.

Mieszkańcy DPS Ugory byli także w Multikinie na filmie „Kopciuszek”, by na chwilę przenieść się w bajkowy świat marzeń. Wzięli również udział w Igrzyskach Olimpijskich w DDPS nr 4 – Klub Starówka, gdzie odnieśli ogromny sukces. Zajęli III miejsce! Gratulujemy, tym bardziej, ze konkurencje sportowe nie należały do łatwych.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności.